Nabídka pracovních příležitostí

Volná místa

Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici:hlavní účetní.

Účetní (Hlavní účetní)

  • Zaměstnavatel: Knihovna města Hradce Králové, Wonkova 1262/1a, Hradec Králové.
  • Hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou.
  • Pracovní doba: 40 hodin týdně (pondělí až pátek)
  • Charakter práce: kompletní účetní agenda příspěvkové organizace (plátce DPH)

Co budete dělat:

  • Evidence a likvidace došlých faktur
  • Vystavování faktur pro odběratele, evidence objednávek
  • Předkontace účetních dokladů a zpracování v účetním programu VARIO
  • Vedení účetních knih v účetním programu VARIO
  • Kontrola účetních sestav
  • Aktualizace účetního rozvrhu
  • Sestavování účetních závěrek a daňového přiznání
  • Zajišťování plateb a správy financí s naší bankou (převážně vzdáleně prostřednictvím internetového bankovnictví)
  • Kontrola daňových dokladů z hlediska DPH
  • Výpočet DPH u zjednodušených daňových dokladů
  • Archivace daňových a účetních dokladů naší organizace
  • Vyúčtování obdržených grantů
  • V případě nepřítomnosti Pokladní zajišťuje jako zástup (velmi nízká četnost) příjem a výdej pokladní hotovosti (jedná se však spíše jen o nízké finanční částky).

 Co bychom rádi, abyste měli:

  • Vzdělání SŠ/VŠ, ekonomického zaměření (není však podmínkou v případě odpovídající oborové praxe)
  • Praxe alespoň 2 roky v oblasti účetnictví (výhodou zkušenosti s účetnictvím příspěvkových organizací)
  • Počítačová gramotnost: Word, Excel, práce s internetem. Výhodou je znalost účetního programu VARIO
  • Výhodou zkušenosti s DPH
  • Samostatnost a schopnost práce v malém týmu ekonomického oddělení
  • Aktivní přístup, ochota se vzdělávat, zodpovědnost a pečlivost
  • Morální bezúhonnost, zdravotní způsobilost

Co můžeme nabídnout:

  • Hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, s nástupem od 1. 9. 2024 (nebo dle dohody – možné i dříve)
  • Jedná se o plný pracovní úvazek, s 5 týdny dovolené a možností dalších 3 dnů zdravotního volna ročně. Možnost občasné práce na home office. Flexibilní pracovní doba dle dohody.
  • Příjemné moderní a klidné prostředí. Přátelský kolektiv.
  • Předpokládaný plat měsíčně: od 30.000,- Kč (dle pracovních zkušeností) + pololetní a celoroční bonus.
  • Další pracovní benefity: přístup ke službám a dalším rozsáhlým knižním a hudebním fondům knihovny, ke kulturním a sportovním akcím knihovny, měsíční příspěvek na stravenky, roční příspěvek na penzijní spoření, možnost výhodného telefonního tarifu, možnost vysoké míry seberealizace; podpora osobního rozvoje (exkurze, vzdělávací kurzy). Parkování v areálu knihovny (blízko centra města) zdarma. Další bližší informace o platových podmínkách a benefitech se dozvíte při osobním setkání v rámci výběrového řízení.

Prosíme zájemce, aby poslali svůj strukturovaný pracovní životopis na uvedený kontakt kuthan@knihovnahk.cz (vedoucí ekonomického oddělení) a to nejlépe do 30. 7. 2024.  Dotazy k pracovnímu místu jsou možné na tel: 607 057 308.

Stážistou v knihovně

Aktuálně je naše kapacita stáží naplněna.

Upozornění: Stáže jsou možné pouze pro zájemce starší 18 let.

Jak na to

  • Domluvíte se, v jakém oddělení byste chtěli stáž vykonávat, jaká máte očekávání a co Vám může nabídnout knihovna, abyste později nebyli případně zklamáni.
  • Stáž je bezplatná a to na dobu, na kterou se s knihovnou dohodnete. Aby stáž měla smysl pro knihovnu i pro Vás, doporučujeme délku jejího trvání alespoň 3 měsíce, samozřejmě s možností prodloužení nebo naopak výpovědi dle dohody pro případ, že byste potřebovali stáž urychleně ukončit.
  • Bude Vám určen Mentor, který Vás bude stáží provázet a na kterého se budete moci ve všem obracet.
  • Na závěr stáže obdržíte písemné osvědčení o absolvování stáže, které Vám může pomoci při hledání práce.
  • Počet pracovních hodin v týdnu je na vzájemné domluvě a je součástí smlouvy, např. 3 dny po 6 hodinách, 2 dny v týdnu atd. Záleží na Vašich časových možnostech a provozu knihovny.
  • O Vašich, našich právech a povinnostech sepíšeme smlouvu o stáži viz Vzor smlouvy o stáži.

Pokud byste měli za těchto podmínek o stáž zájem, rádi se s Vámi setkáme. Vysvětlíme Vám možnou pracovní náplň, Vy se nám představíte a následně můžeme hovořit o možnostech případné spolupráce.

Kontakt: ředitelka knihovny Mgr. Barbora Čižinská, e-mail: cizinska@knihovnahk.cz

Dobrovolníkem v knihovně

Knihovna hledá dobrovolníky pro pomoc při realizaci akcí pro děti a pro donáškovou službu seniorům. Dobrovolnictví má mnoho podob ... Stačí jen několik hodin Vašeho volného času měsíčně. Pouze pro zájemce starší 18 let.

Pokud byste chtěli knihovně pomáhat v dětském oddělení, obraťte se prosím na Bc. Markétu Poživilovou, kontakt: pozivilova@knihovnahk.cz. Pokud byste rádi pomohli s donáškou knih seniorům domů, obraťte se prosím na paní Lenku Holou, kontakt: hola@knihovnahk.cz. Děkujeme!

Vzor smlouvy (tzv. příkazní smlouva)

Zajímavé informace ze světa dobrovolnictví:

Program e-mailem

Vytisknout stránku
Kdo je IN, je in (v) knihovně Mapa stránek   English